تفکیک اصولی قطعات الکترونیکی

امروزه بازیافت یکی از اجزا لاینفک زندگی ها شده است،حتی زمانی که شما یک قوطی نوشابه را به سطل آشغال می اندازید احساس گناه دارید، برای همین گاها شده آن قوطی را با خود به خانه می آورید تا آن را به سطل بازیافت بیندازید. مواجه شدن با یک سطل بازیافت در بین راه حکم پیدا کردن یک گنج را دارد کلی ذوق می کنید و خود را از شر قوطی خالی نجات می دهید.

با فرهنگ سازی که از سال ها قبل در کشورمان صورت گرفته تقریبا امرزوه در کنار هر سطل  زباله یک سطل برای جمع آوری مواد بازیافتی موجود می باشد، ولی این فرهنگ برای بازیافت مواد الکترونیکی هنوز فرهنگی نوپاست.

قطعات الکترونیکی دارای موادی مانند کادیم،آرسنیک و مس  می باشد که برای بازیافت غیر اصولی این مواد هزینه های زیادی صرف میشود، در صورتی که این قطعات گنجینه ای از منابع با ارزش و فلزات گران بهایی است که با بازیافت آن علاوه بر صرفه جویی در منابع خدادادی به پاکیزگی محیط زیست هم کمک کرده ایم.متاسفانه باید گفت با وجود ارزشمندی این مواد هنوز این قطعات به داخل سطل های بازیافت شهری می رود و به صورت اصولی تفکیک و بازیافت نمی شود و باعث هدر رفتن منابع طبیعی می گردد.

شرکت بازیافت الکترونیک آویژه همگام با ضوابط سازمان محیط زیست،اصول کاری خود را در راستای تبدیل شدن به صنعت سبز،توجه به اشتغال و توسعه صنعتی کشور قرار داده است. از این رو امید دارد با تلاش همه جانبه همه اعضا تیم شرکت بازیافت الکترونیک آویژه و شما مردم عزیز  بتواند قدم کوچکی در فرهنگ سازی بازیافت قطعات الکترونیکی بردارد تا علاوه برا اشتعال زایی از هدر رفت منابع با ارزش سهیم باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *